06.04.2010 - Mladá fronta DNES - Kraj Liberecký - str. 04

 

Silnice je tady již několik desetiletí


Věřím, že nejsem sám, kdo četl několik článků k poslednímu dění o R35. Musím se přiznat, že mi často chybí vyváženost, ba dokonce se mnohdy zveřejňují zavádějící informace a polopravdy. Možná je to dáno jen snahou zaujmout čtenáře.


Samotného by mne zajímalo, proč by měl být vyškrtnut Český ráj ze seznamu geoparků UNESCO kvůli silnici, když tu je silnice již několik desetiletí. Přitom je tato stávající silnice natolik přehuštěná dopravou, že je nebezpečná i pro lidi.


Lituji obyvatele těchto obcí, kteří marně čekají na řešení této vleklé situace. Zaráží mne, proč je neustálá snaha realizovat nesmyslné koridory jako obchvat Turnova, když je tu možná varianta toto město minout tunelem, kde by se schovala i stávající doprava. Je s podivem, že se stále hovoří o vybudování skladišť, když toto si každé město určuje svým územním plánem.


Často se hovoří o rozvoji jiných oblastí navzdory tomu, že kolem D1 nebyl po několik desetiletí zaznamenán téměř žádný znatelný rozvoj vlivem silnice. Taktéž mne zaráží tvrzení, že na kraji rozhodla jedna nebo druhá politická strana, když pouze 4 zastupitelé hlasovali proti. Máme si snad myslet, že 26 zastupitelů, kteří hlasovali „pro“, jsou z jedné politické strany? Nebo toto tvrzení máme pochopit jako snahu o předvolební kampaň jiné politické strany, třeba té, jejíž členové vystoupili na jednání kraje?Regionální mutace| Mladá fronta DNES - liberecký kraj